PRZYDATNE MATERIAŁY
INSTRUKCJA PRZESYŁANIA RAPORTÓW DO OCENY DLA OPIEKUNA ZESPOŁU (plik pdf)

Przesłanie raportu do oceny to zadanie Opiekuna zespołu. W instrukcji znajdują się wskazówki jak sprawdzić raport oraz jak gotowy przesłać do oceny. Dodatkowo do instrukcji dołączyliśmy wytyczne według, których uczniowie powinni go napisać.

INSTRUKCJA TWORZENIA RAPORTÓW DLA UCZNIÓW (plik pdf)

Napisanie raportu z realizacji zadań to zadania uczniów. W instrukcji znajdziecie wskazówki jak stworzyć raport, jak wgrywać załączniki, itd. Dodatkowo do instrukcji dołączyliśmy wytyczne według, których powinniście go napisać.

OGÓLNE ZASADY ŻYWIENIA

Czy w dobie kultury indywidualizmu – przejawiającej się również w odżywianiu – można w ogóle mówić o zasadach, które byłyby wspólne dla wszystkich? Otóż TAK! Łączy nas więcej, niż zdajemy sobie z tego sprawę. W genach każdego człowieka jest mocno wyryty ślad po czasach, kiedy w zdobycie pokarmu trzeba było włożyć dużo energii, a okresy głodu nie należały do rzadkości. I nie zmienia tego fakt, że mieszkamy teraz w ciepłych domach i mamy całodobowy dostęp do żywności… A zatem, jakie reguły powinny być podstawą naszego odżywiania? Kliknij i dowiedz się więcej!
ŻYWIENIE A ZDROWIE

Myślisz, że świadomie decydujesz o tym, co jesz, pijesz i jaki styl życia prowadzisz? Nic bardziej błędnego! W kolejnych artykułach tego działu zobaczysz, jak bardzo nasze wybory są uzależnione od różnych, nieuświadamianych sobie na co dzień mechanizmów, m.in. psychologicznych, fizjologicznych i biologicznych – związanych z otaczającym nas światem. Kliknij po więcej!
PRZEPISY

Bardzo ważne jest, aby od najmłodszych lat wyrabiać właściwe nawyki żywieniowe i pokazywać, że jedzenie zdrowe nie oznacza wcale niesmaczne czy nudne. Młodzież jest wulkanem energii - aby zdrowo się odżywiać musimy pamiętać o właściwej diecie, którą z odrobiną inwencji twórczej zamienimy w kulinarną przygodę. Zobacz jakie ciekawe przepisy przygotowali dla was dietetycy!
PIRAMIDA ZDROWIA

Zapewne każdy z nas spotkał się w przeszłości z piramidą zdrowia. Wszyscy wiemy jak czytać piramidę - najniższe piętra pokazują produkty, które powinny stanowić podstawę naszej diety, a im wyżej - tym tych produktów powinno być mniej. Zobaczcie jednak jakie tajemnice kryje każde piętro piramidy. Które produkty wybierać, a których unikać i dlaczego? Co powinniśmy wiedzieć o pieczywie, owocach czy warzywach? Te teksty mogą uczynić z Was prawdziwych ekspertów w dziedzinie zdrowej diety - zobaczcie!
STOWARZYSZENIE POLSKA EKOLOGIA

Stowarzyszenie Polska Ekologia powstało w 2006 roku i skupia producentów, którzy podjęli produkcję żywności z surowców ekologicznych z przekonaniem, że produkty te są bardziej wartościowe dla człowieka. Działając na szybko rozwijającym się rynku żywności ekologicznej członkowie Stowarzyszenia uznają, że więcej ich łączy niż dzieli! Sprawdźcie - może znajdziecie w swojej okolicy producentów chętnych do współpracy z Waszą szkołą!
Ośrodki Doradztwa Rolniczego pomogą uczestnikom konkursu "Czas na zdrowie" w realizacji jednego z zadań! Jeśli macie problem z odnalezieniem w swojej okolicy gospodarstw ekologicznych, z których chcecie pozyskać produkty - pracownicy ODR pomogą Wam skontaktować się z nimi! Oto lista kontaktów do Ośrodków Doradztwa Rolniczego we wszystkich województwach:

WOJEWÓDZKIE OŚRODKI DORADZTWA ROLNICZEGO

Dobrym pomysłem będzie także zaproszenie producentów ekologicznych na Festyn Zdrowia :)
BAZA PRODUCENTÓW I ROLNIKÓW EKOLOGICZNYCH

Poniżej przedstawiamy Wam

BAZĘ PRZETWÓRCÓW PRODUKTÓW EKOLOGICZNYCH oraz BAZĘ GOSPODARSTW EKOLOGICZNYCH

przygotowaną przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu.

Mamy nadzieję, że ułatwi Wam to nawiązanie współpracy z okolicznymi producentami ekologicznymi.
Więcej materiałów szukaj na www.aktywniepozdrowie.pl